Tabletki na odchudzanie – czy warto je stosować?

Pomimo tego, że dieta i sport to sprawdzony sposób na odchudzanie, coraz więcej osób sięga po tabletki wspomagające utratę wagi. Producenci tabletek na odchudzanie kuszą 98nas coraz to bardziej intrygującymi hasłami reklamowymi: „10 kilogramów w miesiąc”, „odchudzanie bez diety i wyrzeczeń”, którym większość z nas ulega. Nastawieni na cel (osiągnięcie wymarzonej wagi) chcemy go osiągnąć jak najszybciej. A jeżeli coś ma nam w tym pomóc, to dlaczego by nie spróbować? Oczywiście przytoczone slogany reklamowe należy włożyć między bajki, co nie oznacza tego, że tabletki na odchudzanie są nieskuteczne. Owszem mogą wspomóc utratę wagi. Właśnie wspomóc – słowo klucz. Nie ma mowy o odchudzaniu polegającym na objadaniu się słodyczami i łykaniu tabletek. Dieta i sport to podstawa, a tabletki mogą stanowić jedynie mały dodatek. W zależności od rodzaju preparatu i jego zastosowania, tabletki na odchudzanie zawierają zazwyczaj takie składniki jak:

  • l-karnityna – przyspiesza spalanie tłuszczu
  • pieprz kajeński – usprawnia przemianą materii
  • zielona herbata – oczyszcza organizm z toksyn
  • chrom – hamuje nadmierny apetyt
  • jagody acai – dostarczają przeciwutleniaczy, które regulują procesy trawienne
  • guarana – dodaje energii
  • wyciąg z afrykańskiego mango – ogranicza wchłanianie węglowodanów oraz tłuszczu z pożywienia
  • błonnik – wspomaga pracę jelit

Tabletki na odchudzanie, w których znajdziemy wyżej wymienione substancje są bezpieczne dla naszego organizmu i z reguły nie wywołują skutków ubocznych. Oprócz tego, skuteczność większości z nich została potwierdzona naukowo. Pierwsze efekty działania tabletek można zaobserwować już po tygodniu kuracji! Dlatego ich producenci zalecają regularną kontrolę wagi, w celu monitorowania postępów w odchudzaniu. Jednak nie wszystko wygląda tak kolorowo, jak by się mogło wydawać. Wśród tabletek na odchudzanie znajdziemy również te niebezpieczne, których przyjmowanie może doprowadzić nawet do śmierci! Poniżej znajdziesz listę preparatów, na które musisz uważać! Pomimo tego, że zostały one wycofane ze sprzedaży na terenie całej Unii Europejskiej, nadal można je kupić! W Internecie nie brakuje pseudo handlarzy, którzy mają w ofercie nielegalne tabletki na odchudzanie.

DNP

DNP, czyli Dinitrophenol – substancja niedozwolona do spożywania przez człowieka. W 102minimalnych ilościach używana w rolnictwie oraz w weterynarii. To prawda, że swojego czasu uważano go za doskonały przyspieszacz odchudzania, ale skutki uboczne, które wywoływał są wręcz przerażające!!! Zaćma, palpitacja serca, przegrzanie organizmu, a w konsekwencji śmierć!! Zresztą przypuszczam, że większość z Was pamięta historię dwudziestoletniej Sary, która zmarła po kuracji odchudzającej dinitrofenolem.

Sibutramina101

Sibutramina, czyli popularna substancja anorektyczna hamująca głód. Znajdziemy ją w wielu popularnych tabletkach na odchudzanie, takich jak: Meridia, Reductil, Meizitang, Lida, Zelixa i wiele, wiele innych. Przyjmowanie sibutraminy może wywoływać wiele skutków ubocznych, stanowiących zagrożenie dla życia człowieka. Bezsenność, nadmierna suchość w ustach, zawroty głowy, kołatanie serca, wzrost ciśnienia krwi.

103Adipex

Lek zawierający w składzie pochodzą amfetaminy – żywiczan fenterminy, która powoduje zmniejszenie łaknienia oraz pobudzenie psychomotoryczne. Sprzedaż leku Adipex w Polsce jest zakazana, ale bez problemu kupimy go u naszych sąsiadów – Czechów. Konsekwencje przyjmowania Adipexu są zatrważające!!! Na całym świecie odnotowano kilkanaście przypadków śmiertelnych!

Tabletki z tasiemcem104

Zadaniem pasożyta, który zadomowi się w naszym przewodzie pokarmowym jest pochłanianie kalorii. W gruncie rzeczy oprócz nich pochłonie on również wszystko inne, czyli witaminy, minerały oraz substancje odżywcze dostarczane z pożywieniem, co ostatecznie może doprowadzić do wyniszczenia organizmu.

Osoby zajmujące się sprzedażą zakazanych tabletek na odchudzanie nie mają żadnych skrupułów. Myślą tylko i wyłącznie o własnej kieszeni, a nie o zdrowiu drugiego człowieka. Skąd ta pewność? W ramach testu napisaliśmy wiadomość do kilku handlarzy z zapytaniem, czy oferowane przez nich tabletki są bezpieczne dla ludzkiego organizmu. Odpowiedź była twierdząca. Nic dodać, nic ująć… Na szczęście takich osób jest coraz mniej. Policja dba skutecznie o to, aby ich liczbę ograniczyć do zera. Ale to nie koniec złych wiadomości! Niezbyt dobrą sławą cieszą się również tabletki na odchudzanie reklamowane w telewizji. Najgorsze opinie zbierają takie preparaty, jak Liporedium i Calominal!!! Coraz więcej konsumentów skarży się na bóle brzucha, mdłości i złe samopoczucie!!!

Odchudzanie przy pomocy tabletek? Tak, ale tylko tych bezpiecznych dla organizmu, których działanie opiera się na naturalnych wyciągach roślinnych!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *