Jak wyleczyć trądzik?

027Trądzik  – jest jednym z najczęstszych schorzeń skóry. Może występować zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, a nawet u niemowląt! Objawia się zmianami skórnymi, które można podzielić na:

  • niezapalne – zaskórniki
  • zapalne – torbiele ropne, krosty, guzki, cysty, grudki

Zazwyczaj pojawią się w strefie T – czoło, nos, broda. Oprócz tego mogą występować również na plecach, klatce piersiowej, barkach. Trądzik to nie tylko uciążliwe wypryski, ale również łojotok – stan zapalany skóry objawiający się nadmierną produkcją łoju. Przebieg trądziku jest zazwyczaj bardzo długotrwały. Niektóre osoby walczą z nim nawet przez kilkanaście lat!!! Mało tego! W wyniku ustąpienia zmian skórnych może dojść do powstania blizn, które są jeszcze trudniejsze do usunięcia! Dlatego musimy działać szybko. Leczenie trądziku we wczesnym stadium może przynieść naprawdę dobre efekty!

Trądzik – leczenie 

W aptece można znaleźć wiele preparatów, które pomogą nam pokonać trądzik. Większość z nich jest dostępna bez recepty. Największą popularnością cieszą się tabletki. Są skuteczne, łatwe w użyciu oraz poręczne. Wśród nich prym wiedzie popularny preparat Visaxinum. Jego formuła bazuje na naturalnych ekstraktach roślinnych, takich jak:

  • wyciąg z ziela bratka trójbarwnego,
  • wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego
  • ekstrakt z zielonej herbaty

Oprócz tego zawiera kompleks witamin i minerałów, które usprawnią pracę gruczołów łojowych.

Warto również zadbać o zewnętrzną pielęgnację skóry. Pomogą nam w tym specjalistyczne serie kosmetyków stworzone z myślą o osobach zmagających się z cerą trądzikową. Niektóre z nich pomogą nam zamaskować niedoskonałości skóry, a inne poprawią ogólny stan cery. Pamiętaj jednak o tym, aby używać ich z umiarem!!! Przed zakupem zwróć uwagę na skład! Szerokim łukiem omijaj te, które zawierają alkohol oraz parabeny!

Czy można zrobić coś jeszcze?

Tak! Dzięki poniższym wskazówkom jesteś w stanie poprawić wygląd swojej cery bez wychodzenia z domu!

  • Regularnie zmieniaj poszewkę poduszki! Ten prosty zabieg sprawi, że Twoja skóra będzie w znacznie mniejszym stopniu narażona na kontakt z bakteriami!!
  • Regularnie czyść telefon! Często kładziesz go na stole, biurku, chowasz do torebki, która stanowi doskonałe siedlisko drobnoustrojów! Dlatego zanim przyłożysz go do ucha, przetrzyj ekran wilgotną chusteczką.
  • Zrezygnuj z wycierania twarzy zwykłym ręcznikiem! Przerzuć się na papierowy!
  • W ciągu dnia nie dotykaj twarzy rękoma!! W ten sposób również przenosisz bakterie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *